Onthulling naambord “Dokter L.G. Lezerbrug”

Zondagmiddag 9 juli wordt in het bijzijn van de familie Hoogendoorn en enkele genodigden op de brug bij de kruising Oranjelaan – Stationsweg het naambord “Dokter L.G. Lezerbrug” onthuld door burgemeester Ton Strien.

Dokter Lion Gerzinus (Leo) Lezer was huisarts aan de Stationsweg te Wijhe van mei 1940 tot mei 1941. Lezer volgde dokter Woudstra op, maar moest als joodse arts op last van de bezetter in de Tweede Wereldoorlog zijn werkzaamheden stoppen. In eerste instantie werd hij in januari 1941 door de gemeente ontslagen als gemeente-arts en in april 1941 moest hij ook zijn praktijk als huisarts stoppen. Deze is voortgezet door dokter Hoogendoorn. Daarna heeft dokter Lezer tot april 1943 praktijk gevoerd voor joodse inwoners in Zwolle, waar hij ook de familie Aussen uit Wijhe behandelde. Leo Lezer was gehuwd met Henriëtte Fischel. Het echtpaar had twee zonen, Coenraad en Alfred. Vanuit Zwolle is het gezin via Vught afgevoerd naar Sobibor in Polen. Ze zijn daar op 9 juli 1943 vermoord.

[metaslider id=”175″]