Open dag voor familiehistorie

Historische Vereniging Wijhe houdt op zaterdag 9 februari een open dag voor familiehistorie. Tijdens deze dag kunt u vragen over uw eigen onderzoek voorleggen aan de enthousiaste vrijwilligers. De toegang is gratis en u hoeft geen lid te zijn. In het museum beschikt de vereniging over de bevolkingsadministratie van Wijhe, oude foto’s, kadastergegevens en vele andere bronnen die niet via internet toegankelijk zijn. Het is handig een USB-stick mee te nemen. U kunt zelf de vereniging een groot plezier doen als zij oude foto’s, documenten, trouwboekjes, bidprentjes die u mogelijk in bezit heeft, mogen scannen. In het kader van “75 jaar Vrijheid” in 2020 is de Historische Vereniging met name geïnteresseerd in persoonlijke verhalen, herinneringen, brieven, foto’s, dagboeken over de Tweede Wereldoorlog. Ook daarvoor kunt u deze dag langskomen in het Wijhes Museum, Kerkstraat 34, van 10.30 tot 16.00 uur. De open dagen genealogie zijn elke tweede zaterdag van de maand, van september tot en met april. De eerstvolgende open dag is zaterdag 9 maart. Tijdens deze open dag is ook de expositie ‘Kleer’n uut de kaste’ over kleding van vroeger geopend. Hiervoor geldt de reguliere toegangsprijs.