“Kleer’n uut de kaste”, nieuwe expositie in Wijhes Museum

Op zaterdag 15 december, om 18.00 uur wordt in het Wijhes Museum aan de Kerkstraat de tentoonstelling ‘Kleer’n uut de kaste’ geopend door Cor van den Berg.

De textielgroep van de Historische Vereniging Wijhe heeft door de jaren heen veel kleding verzameld uit de 19e en eerste helft van de 20ste eeuw. Met veel plezier wordt deze kleding hersteld, gewassen en zorgvuldig opgeslagen. Het is nu tijd om alles uit de kast te halen en mensen mee te laten genieten van de manier waarop onze voorouders zich kleedden. De kleding werd in meerdere lagen gedragen en de tentoonstelling maakt alle lagen zichtbaar, wat soms hilarisch is.

Met groot respect voor de vrouwen die alles met de hand moesten wassen, wordt de kleding in hun natuurlijke omgeving gepresenteerd, ondersteund door sfeervolle foto’s uit die tijd.

De expositie is gratis te bezichtigen op 15 december tijdens de kerstmarkt van 18.00 – 21.00 uur en elke woensdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur.
Op verzoek ontvangen wij groepen buiten de openingstijden.

Voor meer informatie: www.historischeverenigingwijhe.nl