Open dag stamboomonderzoek in Wijhe

Op zaterdag 8 september start de Historische Vereniging Wijhe met een nieuwe serie open dagen genealogie. Tijdens die dag kunt u meer te weten komen over uw familie-onderzoek. Van 10.30 tot 16.00 uur bent u welkom in het Wijhes Museum aan de Kerkstraat 34. De toegang is gratis en u hoeft geen lid te zijn. Ook is ervaring met stamboomonderzoek niet nodig. Of u nu al ver gevorderd bent of nu eindelijk eens wilt beginnen, u kunt de enthousiaste vrijwilligers alles vragen; zij helpen u graag. In het Wijhes Museum kunt u zoeken in diverse historische bronnen die niet via internet toegankelijk zijn. Bijvoorbeeld gegevens uit de bevolkingsadministratie, oude foto’s, belastingregisters, kadastergegevens, krantenknipsels, bidprentjes, begraafregisters, oude kaarten en zelfs archeologische vondsten. Menigeen is op deze manier al tot verrassende ontdekkingen gekomen. Het is handig een USB-stick mee te nemen. Misschien beschikt u zelf over oude akten of foto’s uit uw familie of over uw woning of boerderij? U kunt een bijdrage leveren als de Historische Vereniging deze akten en foto’s mag scannen. Zij scannen ter plekke, dus het materiaal kunt u zo weer mee naar huis nemen. U doet de vereniging en anderen er een groot plezier mee.

De open dagen genealogie zijn elke tweede zaterdag van de maand, van september tot en met april. De eerstvolgende open dag is zaterdag 13 oktober. Zij hopen u eens te ontmoeten en iets voor u te kunnen betekenen.

(Foto: PixaBay, CC0 licentie)