Onthulling Kozakken monument

In het museum is een tentoonstelling over de “Kozakken aan de IJssel” ingericht. Op 11 januari 2018 worden er in Veessen twee monumenten ter herinnering aan de bevrijding van de Franse juk door de kozakken uit Basjkortostan provisorisch onthuld.
Omstreeks mei/juni 2018 worden deze monumenten definitief op hun plaats gezet. In Wijhe komt het monument in het park bij Het Weijtendaal aan de Stationsweg. Ongeveer op deze plek hebben 200 jaar geleden enkele honderden kozakken gebivakkeerd. Ze hadden tot taak een schipbrug aan te leggen over de IJssel ter hoogte van Veessen.
Aan de Veessense kant komt eveneens een monument.

[metaslider id=”141″]

De tentoonstelling over de kozakken loopt tot en met januari 2018.
Ons museum biedt overigens genoeg andere interessante presentaties over het leven en werken langs de IJsselstreek, dus laat u zich er niet van weerhouden ons te komen bezoeken.